BIST Şirket Haberleri

Yataş Sünger Yatırımıyla Kapasite Artıracak

January 27, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Yataş Sünger Yatırımıyla Kapasite Artıracak

Yataş Mobilya Grubu, ölçek ekonomisi yaparak hem ciro hem de adet bazında büyümesini sürdürüyor.

Uzun vadeli kredilerin oluşmaya başlamasıyla yatırımlarına devam edeceğini duyuran Yataş Mobilya Grubu CEO’su Nuri Öztaşkın, “Sünger yatırımlarımız olacak, kapasite artırımına yönelik yatırımlarımız var. Dijital yatımlara da ağırlık vereceğiz” dedi.

İhraç pazarlarında çok hızlı hareket edebilen bir marka olduklarını söyleyen Öztaşkın, “Hem Avrupa’da hem de ABD’de kendi satış ofislerimiz var. Dış pazarlarda daha çok Enza ve Yataş Bedding olarak varız. Orta Doğu’ya gelen talep üzerine Divan Ev markasıyla girdik ve 10’a yakın mağaza açtık. Irak, İran, Türk Cumhuriyetlerinde önemli pazarlar Hindistan‘da ise genel anlamda büyüyen bir pazar” diye konuştu.

CEO Nuri Öztaşkın her yıl koleksiyonun 30%‘unu değiştirdiklerini aktardı.

Yataş Sünger Yatırımıyla Kapasite Artıracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı