BIST Şirket Haberleri

Yarın Borsa İstanbul’da 2 Şirket Birden İşleme Başlıyor!

April 12, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yarın Borsa İstanbul’da 2 Şirket Birden İşleme Başlıyor!

CVK Maden ve Koza Polyester’in payları 13 Nisan tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

CVK Maden payları, Yıldız Pazar’da 105 TL baz fiyattan, “CVKMD.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacak. Koza Polyester payları ise Yıldız Pazar’da 24,50 TL baz fiyattan, “KOPOL.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görecek.

Borsa İstanbul’dan halka arzı yeni gerçekleşen şirketlerle ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan açıklama şöyle:

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 8,4 milyon TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup şirketin sermayesini temsil eden 42 milyon TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen şirket payları 13 Nisan 2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 105 TL/pay baz fiyat, “CVKMD.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1 milyon TL olarak belirlenmiştir. 

Koza Polyester Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘nin 44,39 milyon TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup şirketin sermayesini temsil eden 216,16 milyon TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen şirket payları 13 Nisan 2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 24,50 TL/pay baz fiyat, “KOPOL.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1 milyon TL olarak belirlenmiştir.

CVK Maden ve Koza Polyester Ne İş Yapıyor?

CVK Madencilik, 100% yerli sermaye ile kurulmuş olan işletmeleri ile maden faaliyetleri sürdürmektedir. CVK Madencilik, modern mühendislik uygulamaları ve teknolojinin sunduğu tüm imkânlardan faydalanarak, faaliyetlerinin etki ve ölçeğini günbegün artırmaya ve Türkiye’nin en yüksek kaliteli krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevherlerini üretmeye devam etmekte olup altın cevheri üretimi için de AR-GE çalışmalarına son sürat devam etmektedir

CVK Madencilik kendi maden ruhsatları üzerinde konsantre ve parça kromit cevheri ile, konsantre kurşun, çinko, bakır, gümüş metal ürünlerini üreten ve tamamını kendi ihraç eden, yine kendi uhdesindeki ve iş geliştirmeye yönelik potansiyeli yüksek ruhsat sahalarında arama ve etüt çalışmalarını aralıksız sürdüren bir maden grubudur.

Koza Polyester, 2012 yılında Gaziantep’te Akınal Ailesi tarafından kurulmuştur. Koza Polyester Türkiye’nin kontinü polimerizasyondan polyester elyaf üreten ikinci şirketi konumundadır ve elyaf üretiminde Avrupa’nın en büyük kapasitelerinden birine sahiptir. Koza Polyester 2013 yılı sonunda üretim faaliyetlerine başlamıştır.

Koza’nın geniş bir üretim yapabilme kabiliyeti mevcut olup bu kabiliyet ile birçok farklı endüstriye hitap etmektedir. Bunlardan bazıları polimer/cips kullanan firmalar (FDY, POY, BCF Spunbond, Film, Plastik ve masterbatch üreticileri), plastifiyan üretimi ile PVC & kablo, kauçuk, suni deri ve diğer plastik endüstrilerine hitap etmektedir.

Yarın Borsa İstanbul'da 2 Şirket Birden İşleme Başlıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu