Borsa Haberleri

Yarı İletken Hisseleri Neden Düştü?

December 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Yarı İletken Hisseleri Neden Düştü?

Intel’in (INTC) de aralarında bulunduğu yarı iletken hisseleri değer kaybetti. Yarı iletken devinin ilk çeyrek öncesinde “el değmemiş” bir görünürlüğe sahip olmadığını ifade eden teknoloji devi finans direktörü, sonuçların tarihsel seviyelerine yakın olmasını beklediğini belirtti.

● Intel (INTC) CFO’su David Zinsner bir UBS konferansında yaptığı konuşmada, hâlâ müşterilerinden gelen envanteri parçalamakla uğraştıklarını ve bu eğilimin büyük ihtimalle 2023’te de devam edeceğini söyledi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● “Öngörümüze göre, müşterilerimizle devam eden envanter parçalaması muhtemelen bu yıl sonunda bitmeyip gelecek yıl da devam eder.” ifadelerini kullanan Zinsner,  “Esas olarak farklı coğrafyalardaki makro karşı rüzgarlarla bir araya geldiğinde bu durum, sezonluk eğilimden daha iyi olmamız için bir sebep bulacağımız konusunda bize pek güven vermedi.” dedi.

● Intel (INTC) hisseleri bu açıklamaların ardından 1%’in üzerinde düşerek 29,04 dolara geriledi.

● Broadcom (AVGO), Advanced Micro Devices (AMD), Nvidia (NVDA), Qualcomm (QCOM) hisselerinin tümü gün ortası işlemlerde en az 1% düşüş kaydetti.

Yarı İletken Hisseleri Neden Düştü?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha