Microsoft

Yapay Zekâ Yarışının Öncüsü En Az 2 Yıl Microsoft Olacak – Wedbush

April 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Yapay Zekâ Yarışının Öncüsü En Az 2 Yıl Microsoft Olacak – Wedbush

Microsoft (MSFT), Google (GOOGL), Apple (AAPL) ve çeşitli teknoloji şirketleri yapay zekâ teknolojisinin önde gelen ismi olmak için bir süredir sıkı bir rekabet içinde. Wedbush’a göre bu rekabetin öncüsü, milyar dolarlık OpenAi yatırımıyla Microsoft olacak. 

Microsoft’un ChatGPT yatırımının, yalnızca son birkaç yıldır gündemde olan bu fırsattan yararlanmak için şirkete büyük bir avantaj sağladığını düşünüyoruz.” diyen Wedbush analisti Dan Ives, Microsoft’un segmentlerinden para kazanabilme yetisi göz önüne alındığında Bing’den Azure’a, şirket genelinde dev bir dönüşüm bekliyor. 

Google, Apple ve Meta Platforms (META)’un yanı sıra diğer şirketlerin gelecek yıllarda yapay zekâ için milyarlarca dolar harcaması beklentisine paralel olarak Ives, bu rekabetin uzun vadede devam edeceğine inanıyor. 

Yapay Zekâ Yarışının Öncüsü En Az 2 Yıl Microsoft Olacak - Wedbush

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha