Borsa Haberleri

Yapay Zeka Şirketinden Güçlü Bilanço: Hisseleri Yükselişe Geçti!

March 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Yapay Zeka Şirketinden Güçlü Bilanço: Hisseleri Yükselişe Geçti!

Beklenenden daha güçlü bir üçüncü çeyrek bilançosu açıklayan ve ticari açıdan daha da güçlendiğini gösteren yapay zeka yazılım şirketi C3.ai (AI) hisseleri perşembe günü kapanış sonrası işlemlerde yaklaşık 19% yükseldi.

● Kapanış sonrasında açıklamalar yapan C3.ai (AI), 31 Ocak itibarıyla sona eren çeyrekte bir defaya mahsus kalemler hariç olmak üzere 66,7 milyon dolar seviyesindeki gelir üzerinden hisse başına 6 sent değer kaybettiklerini bildirdi. (Beklenti: -0,22 dolar hisse başına kâr, 64,25 milyon dolar gelir)

● Abonelik satışları 57 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

● CEO Thomas Siebel, açıkladıkları bilançonun “genel iş duyarlılığına yönelik iyileşmeyi” gösterdiğini ve C3.ai (AI)’ın 2022 yılı ortalarında “deneyimlediklerine nazaran dramatik bir değişikliğe” uğradığını söyledi.

Yapay Zeka Şirketinden Güçlü Bilanço: Hisseleri Yükselişe Geçti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha