Borsa Haberleri

Yapay Zeka Rekabeti: Google’ın Yeni Arama Motoru Güncellemeleri

February 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yapay Zeka Rekabeti: Google’ın Yeni Arama Motoru Güncellemeleri

Google (GOOGL), çarşamba günü Paris’te düzenlenen bir etkinlikte yapay zeka odaklı birkaç güncellemeyi açıkladı. İnsanların metin ve görseller kullanarak arama yapmasına olanak tanıyan ve alışveriş için kullanışlı olan yeni bir “çoklu arama” özelliği de bu güncellemeler arasında.

● Çoklu arama işlevi, Google’ın Çoklu Görev Birleşik Modeli (MUM) olarak bilinen yapay zeka teknolojisi ile destekleniyor.

● Google (GOOGL), kendi Çeviri uygulamasında bağlamsal çeviride iyileştirmeler yapıldığını da duyurdu.

● Ayrıca, beş yeni şehirde hava durumu ve trafik güncellemelerini gösteren üç boyutlu görünümlerin eklenmesi de dâhil olmak üzere Haritalar uygulamasında bazı değişiklikler de yaptı.

● Haritalar uygulamasına “göz atılabilir yol tarifleri” olarak bilinen yeni bir özellik geliyor. Bu özellik, yolculuğun rota görünümünden veya kilit ekranından anlaşılmasına ve güncel varış zamanı ile dönülecek yerlerin görülmesine olanak tanıyacak.

● Barselona ve Madrid gibi birçok Avrupa kentinde kullanılmaya başlanan “Search with Live View” özelliği ile dünya genelinde binden fazla havalimanı, tren istasyonu ve alışveriş merkezine hizmet veren “Indoor Live View” özelliği, artırılmış gerçekliğin kullanıldığı diğer güncellemeler arasında.

Yapay Zeka Rekabeti: Google’ın Yeni Arama Motoru Güncellemeleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha