Borsa Haberleri

Yapay Zeka Hisselerine Para Girişi Hızlanırken C3.ai Hisseleri Yükselişte

February 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Yapay Zeka Hisselerine Para Girişi Hızlanırken C3.ai Hisseleri Yükselişte

Yatırımcılar yapay zeka hisselerine yönelmeye devam ederken, C3.ai (AI) hisseleri pazartesi günü 6%’dan fazla değer kazandı.

● Kapanış saatleri sonrasındaki işlemlerde 42%’den fazla yükseliş kaydeden SoundHound AI (SOUN) ve 17%’den fazla yükselen BigBear.ai (BBAI) yine pazartesi günü değer kazanan hisseler arasında yer aldı.

● Yatırım kurumu D.A. Davidson & Co. cuma günü C3.ai (AI) için “AL” notu verdi ve hisseyi “tam anlamıyla nadir bir varlık” olarak nitelendirdi.

● C3.ai (AI) için 30 dolarlık bir hisse hedefi belirleyen analist Gil Luria, üretimsel yapay zekanın “gözde bir uygulama” olarak ortaya çıkmasının şirkete bu alandaki yatırımlarından gelir elde etme fırsatı verdiğini kaydetti.

● Google (GOOGL) bu hafta “yapay zeka gücünün kullanılması” konulu bir yapay zeka etkinliği düzenlemeye hazırlanıyor.

Yapay Zeka Hisselerine Para Girişi Hızlanırken C3.ai Hisseleri Yükselişte

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha