Borsa Haberleri

Yapay Zeka Gelişmeleri Google için Bir Fırsat – Wells Fargo Analisti

February 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yapay Zeka Gelişmeleri Google için Bir Fırsat – Wells Fargo Analisti

Wells Fargo analisti Brian Fitzgerald, yapay zeka sohbet robotu Bard’ın bu hafta başında gerçekleştirilen zayıf lansmanına rağmen yapay zeka alanındaki abartılı reklam taktiğinin Google (GOOGL) açısından bir fırsat olduğunu düşünüyor.

● Fitzgerald, “Pazar payında lider konumdaki Google için itibar riski büyük. Açıkçası Bard’ın görücüye çıkışı pek etkileyici olmasa da yapay zekadaki reklam taktiğini Google için bir fırsat olarak görüyoruz.” dedi.

● Analist, “ticari olmayan, satış hunisinin üstü, satış hunisinin tepe kısmına ilişkin sorgular ve aramalar” için kullanılabilecek teknolojinin görücüye çıkması da dâhil olmak üzere Google’ın ana faaliyet alanlarını sekteye uğratmadan yapay zeka yayılımı için alan olduğunu ileri sürdü.

● Google’ın “etkileşimli/konuşmalı yapay zekada bir teknoloji lideri” olduğunu ifade eden analist, “arayı kapatmaya çalıştıklarına dair düşüncenin bir çaylaklık olduğunu” sözlerine ekledi.

● Google’ın ana şirketi Alphabet (GOOG) (GOOGL) için “AL” seviyesinde bir tavsiye notu veren Brian Fitzgerald, hisse için 12 aylık ortalamada 150 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi.

Yapay Zeka Gelişmeleri Google için Bir Fırsat - Wells Fargo Analisti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha