Borsa Haberleri

Yapay Zeka Devrimi: C3.ai Yapay Zeka Entegre Yeni Ürününü Tanıttı!

February 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Yapay Zeka Devrimi: C3.ai Yapay Zeka Entegre Yeni Ürününü Tanıttı!

Yapay zeka odaklı yeni bir ürün paketini piyasaya süreceğini duyuran Thomas Siebel liderliğindeki C3.ai (AI) şirketinin hisseleri salı günü yaklaşık 22% yükseliş kaydetti.

● C3 Generative AI Product Suite olarak bilinen yeni ürün paketi, “bir şirketin bilişim sistemlerinin bütün uygulamalarında ilgili tüm verileri hızla bulmak, almak ve sunmak” için insani bir konuşma dili kullanıyor.

● C3.ai (AI), piyasaya sürecekleri ürün paketinin, Open AI tarafından geliştirilmiş ChatGPT dâhil olmak üzere diğer AI sistemlerini ve bunun yanı sıra Google (GOOGL) ve akademisyenlerin önerilerini kendi kurumsal AI ürünlerine entegre ettiğini de belirtti.

● Siebel açıklamada şu ifadeleri kullandı: “C3 Generative AI, kurumsal uygulama yazılımında insan-bilgisayar etkileşim modelini temelden değiştiriyor. Doğal dilin tam potansiyelini, “Üretken Ön İşlemeli Dönüştürücüleri” (GPT), kurumsal yapay zekayı ve tahmine dayalı analitiği (predictive analytics) tek bir potada eriterek, kurumsal bilişim hakkında bildiğiniz her şeyi değiştirecek.”

Yapay Zeka Devrimi: C3.ai Yapay Zeka Entegre Yeni Ürününü Tanıttı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha