Borsa Haberleri

Yabancıların Borsada Hisse Satışı Devam Etti

Mart 7, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yabancıların Borsada Hisse Satışı Devam Etti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) verilerine göre yurt dışında yerleşik kişiler Borsa İstanbul’da 1 Mart ile sona eren haftada 75,4 milyon dolar net hisse sattı.

Yabancıların borsadaki hisse satışları böylece 3. haftaya taşındı. Üç haftada satılan hisse miktarı ise yaklaşık 200 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) tarafından açıklanan verilere göre, aynı hafta DİBS (Kesin Alım) net satımları 54,4 milyon dolar oldu.

Yurt dışında yerleşiklerin DİBS (Ters Repo) alımları net 8,6 milyon dolar, net DİBS (Teminat) alımları 4 9ilyon dolar oldu. DİBS (Ödünç) işlemi gerçekleşmezken, şirket borçlanma senetleri satımları net 0,1 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 34 milyar 355,3 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS (Kesin Alım) stokları 2 milyar 763,7 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 755,9 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 1 milyar 676,3 milyon dolar oldu.

Şirket borçlanma senedi stokları 97,5 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti