Borsa İstanbul

Yabancılar Hisse Satmaya Devam Etti

Mart 14, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Yabancılar Hisse Satmaya Devam Etti

Yabancı yatırımcıların Borsa İstanbul’da hisse satışı 8 Mart ile sona eren haftada da devam etti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre yurt dışında yerleşik yatırımcılar söz konusu haftada 292,9 milyon dolarlık net hisse satışı gerçekleştirdi.

TCMB verilerine göre aynı haftada yabancıların DİBS (Kesin Alım) net satımları 259,5 milyon dolar olarak kaydedildi. Yurt dışında yerleşiklerin DİBS (Ters Repo) satımları net 10,7 milyon dolar, net DİBS (Teminat) alımları 4,7 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Yabancıların şirket borçlanma senetleri alımları ise 8 Mart ile biten haftada net 6,2 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Yabancıların Hisse Senedi Stoklarının Piyasa Değeri 33,5 Milyar Dolar Oldu

Yabancı yatırımcıların hisse senedi stokları piyasa değeri 33 milyar 587 milyon dolar olarak kaydedildi.

Aynı dönemde DİBS (Kesin Alım) stokları 2 milyar 411,5 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 741,2 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 1 milyar 678,6 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Şirket borçlanma senedi stokları ise 101,7 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti