Borsa Haberleri

Yabancılar Borsada Satışa Devam Etti

Şubat 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yabancılar Borsada Satışa Devam Etti

Yabancı yatırımcılar 23 Şubat’la sona eren haftada Borsa İstanbul’da hisse satışına devam etti. TCMB verilerine göre yurt dışı yerleşikler söz konusu haftada hissede nette 98 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi.

Verilere göre aynı hafta DİBS (Kesin Alım) net alımları 28,6 milyon dolar olarak kaydedildi. Yabancıların DİBS (Ters Repo) satımları net 31,6 milyon dolar olarak gerçekleşirken, net DİBS (Teminat) alımları 5 milyon dolar oldu.

Yabancıların aynı dönemde şirket borçlanma senetleri alımları net 7,1 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Yabancıların Hisse Senedi Stokları 35,4 Milyar TL

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stoklarının piyasa değeri 35 milyar 460 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS (Kesin Alım) stokları 2 milyar 844,9 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 748,7 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 1 milyar 671,4 milyon dolar oldu.

Şirket borçlanma senedi stokları ise 98,2 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks