Borsa İstanbul

Yabancılar Borsada Hisse Alımlarını Sürdürdü

February 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yabancılar Borsada Hisse Alımlarını Sürdürdü

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre 2 Şubat ile sona eren haftada yabancı yatırımcıların Borsa İstanbul’da hisse alımları devam etti.

Buna göre yurt dışında yerleşik yatırımcılar 2 Şubat haftasında nette 132,8 milyon dolarlık hisse senedi alımı gerçekleştirdi. Böylece yabancılar geçtiğimiz son 4 haftada borsada 500 milyon dolarlık hisse alımı gerçekleştirdi.

Yabancıların aynı dönemde 14,5 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) satarken, 400 bin dolarlık Şirket Borçlanma Senedi (ŞBS) sattı.

Yurt dışında yerleşik kişilerin, 26 Ocak itibarıyla 32 milyar 238,2 milyon dolar olan hisse senedi stoku, 2 Şubat’ta 33 milyar 866,8 milyon dolara çıktı.

Yabancılar Borsada Hisse Alımlarını Sürdürdü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT