Borsa İstanbul

Yabancılar Borsada Hisse Alımına Devam Etti

April 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yabancılar Borsada Hisse Alımına Devam Etti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre yabancı yatırımcılar 29 Mart ile sona eren haftada borsada hisse alımına devam etti.

Verilere göre yurt dışı yerleşik kişiler söz konusu dönemde nette 266,7 milyon dolarlık hisse senedi aldı. Yabancı yatırımcılar aynı dönemde 111,5 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ve 6,6 milyon dolarlık Şirket Borçlanma Senedi (ŞBS) aldı.

Yabancının aldığı hisse miktarı iki haftada 696 milyon dolar olarak kaydedildi.

Hisse Senedi Stokları 34,6 Milyar Dolar Oldu

TCMB verilerine göre 29 Mart haftasında yabancı yatırımcıların 22 Mart itibarıyla 34 milyar 36,4 milyon dolar olan hisse senedi stoku, 29 Mart’ta 34 milyar 69,9 milyon dolara yükseldi.

Aynı dönemde yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS stoku 2 milyar 219,6 milyon dolardan 2 milyar 386,1 milyon dolara ve ŞBS stokları 105,8 milyon dolardan 112,5 milyon dolara çıktı.

Yabancılar Borsada Hisse Alımına Devam Etti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT