Borsa İstanbul

Yabancılar, Borsada 227,8 Milyon Dolarlık Satış Yaptı

Yabancılar, Borsada 227,8 Milyon Dolarlık Satış Yaptı
Google News Icon Takip Et

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre yabancı yatırımcılar 28 Haziran ile sona eren haftada borsada satışlara devam etti. Yurt dışı yerleşik kişiler söz konusu dönemde 227,8 milyon dolarlık hisse sattı.

Yabancı yatırımcıların hisse senedi stoku piyasa değeri bu dönemde 39 milyar 759,4 milyon dolara geriledi. Yabancıların 21 Haziran haftasında hisse senedi stoku 40 milyar 622 milyon dolar seviyesindeydi.

Aynı dönemde yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS stoku 11 milyar 132,3 milyon dolardan 10 milyar 500,3 milyon dolara, ÖST stokları da 396,8 milyon dolardan 388,9 milyon dolara indi.

Tahvilde de Satışa Geçtiler

Yabancı yatırımcılar, söz konusu haftada 679,5 milyon dolarlık tahvil sattı. Bu miktar 26 Mart 2021 tarihinden itibaren en büyük çıkış olarak kaydedildi. Ayrıca, söz konusu satışlar yabancıların seçimden sonra tahvilde görülen ilk çıkışı oldu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT