Borsa İstanbul

Yabancı Yatırımcılar Hissede Alıma Devam Etti

April 18, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yabancı Yatırımcılar Hissede Alıma Devam Etti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre yabancı yatırımcılar 5 Nisan’la sona eren haftada Borsa İstanbul’da nette 362,9 milyon dolarlıklık alım yaptı.

Aynı dönemde yabancı yatırımcıların Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) alımları 86,4 milyon dolar olarak gerçekleşirken, Şirket Borçlanma Senedi (ŞBS) alımları ise 37,5 milyon dolar olarak kaydedildi.

Bu oranlar yurt dışı yerleşik kişilerin 22 Mart haftasından beri net hisse alımının 1 milyar 59 milyon dolara ulaştığına işaret etti.

Yabancıların 5 Nisan haftasında hisse senedi stoklarının değeri 36 milyar 571,1 milyon dolara çıktı. 5 Nisan ile sona eren haftada yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS stoku, 2 milyar 483,2 milyon dolara ve ŞBS stokları 151,9 milyon dolara yükseldi.

Yabancı Yatırımcılar Hissede Alıma Devam Etti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim