Borsa Haberleri

Yabancı Yatırımcılar Borsa’da Satışa Döndü

Şubat 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yabancı Yatırımcılar Borsa’da Satışa Döndü

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre yabancı yatırımcılar 16 Şubat ile sona eren haftada borsada satış pozisyonuna geçti.

Buna göre söz konusu dönemde yabancı yatırımcılar Borsa İstanbul’da 22,1 milyon dolar net hisse satışı yaptı.

Aynı haftada yurt dışında yerleşiklerin DİBS (Kesin Alım) net alımları 60,4 milyon dolar olarak görülürken, DİBS (Ters Repo) alımları net 33,2 milyon dolar oldu.

16 Şubat ile sona eren haftada yabancıların şirket borçlanma senetleri satımları net 0,3 milyon dolar olarak kaydedildi.

Hisse Senedi Stoklarının Piyasa Değeri 35, 4 Milyar Dolar

Aynı haftada yabancı yatırımcıların hisse senedi stokları piyasa değeri 35 milyar 445 milyon dolar olarak gerçekleşti. Şirket borçlanma senedi stokları ise 91,9 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

DİBS (Kesin Alım) stokları 2 milyar 846,3 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 786,5 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 1 milyar 675,8 milyon dolar oldu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT