Borsa İstanbul

Yabancı Yatırımcılar Borsada Hisse Aldı

Yabancı Yatırımcılar Borsada Hisse Aldı
Google News Icon Takip Et

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre yabancı yatırımcılar 5 Temmuz ile sona eren haftada borsada nette 156,4 milyon dolarlık hisse senedi aldı.

Yabancı yatırımcılar aynı haftada 1 milyar 480,2 milyon dolarlık net DİBS ve 25,2 milyon dolarlık Genel Yönetim Dışındaki Sektör (ÖST) varlığı aldı. Söz konusu DİBS alımı son 1,5 ayın en güçlü DİBS alımı olarak gerçekleşti.

Diğer yandan yılbaşından bu yana toplam DİBS alımları 9 milyar 607,3 milyon dolara yükseldi. Yabancıların DİBS stoku da 12 milyar 412,1 milyon dolara çıktı ve 6 Mart 2020 haftasından bu yana en yüksek seviyeye geldi.

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri ise 40 milyar 823,5 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: AA