Borsa İstanbul

Yabancı Yatırımcılar Borsa İstanbul’da Satış Yaptı

Yabancı Yatırımcılar Borsa İstanbul’da Satış Yaptı
Google News Icon Takip Et

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre yabancı yatırımcılar 14 Haziran ile sona eren haftada Borsa İstanbul’da nette 439,2 milyon dolar hisse sattı.

Aynı dönemde yabancıların DİBS (Kesin Alım) net alımları 791,7 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yurt dışı yerleşiklerin 301,8 milyon dolarlık DİBS (Ters Repo) satımı gerçekleştirirken, net DİBS (Teminat) alımları 528,3 milyon dolar kaydedildi.

Yabancılar, bu dönemde nette 12,2 milyon dolar şirket borçlanma senetleri (ŞBS) alımı gerçekleştirdi.

Hisse Senedi Stokları Piyasa Değeri 40,3 milyar Dolar Oldu

Yurt dışında yerleşik kişilerin 14 Haziran haftasında hisse senedi stokları piyasa değeri 40 milyar 331 milyon dolar olarak kaydedildi.

DİBS (Kesin Alım) stokları 11 milyar 235,7 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 741,2 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 1 milyar 741 milyon dolar oldu. Şirket borçlanma senedi stokları 394,1 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks