Borsa Haberleri

Yabancı Yatırımcılar Borsa İstanbul’da Hisse Sattı

May 3, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yabancı Yatırımcılar Borsa İstanbul’da Hisse Sattı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre yabancı yatırımcılar 29 Nisan ile sona eren haftada 154,6 milyon dolarlık net hisse sattı.

Aynı dönemde yurt dışı yerleşiklerin DİBS (Kesin Alım) net alımları 603,5 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yabancıların, DİBS (Ters Repo) satımları net 154,3 milyon dolar, net DİBS (Teminat) alımları 718,8 milyon dolar olarak kaydedildi.

29 Nisan haftasında yabancı yatırımcıların şirket borçlanma senetleri satımları ise net 4 milyon dolar oldu.

Hisse Stokları Piyasa Değeri 37,7 Milyar Dolar Oldu

Yabancı yatırımcıların hisse senedi stokları piyasa değeri 37 milyar 717 milyon dolar olarak kaydedildi.

Bu dönemde; DİBS (Kesin Alım) stokları 3 milyar 114,6 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 630,3 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 2 milyar 391,2 milyon dolar oldu.

Yabancı Yatırımcılar Borsa İstanbul'da Hisse Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim