Borsa Haberleri

Yabancı Yatırımcılar Borsa İstanbul’da Hisse Alımlarına Devam Etti

May 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yabancı Yatırımcılar Borsa İstanbul’da Hisse Alımlarına Devam Etti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre yabancı yatırımcılar 10 Mayıs ile sona eren haftada Borsa İstanbul’da nette 84,7 milyon dolarlık hisse alımı yaptı.

Aynı dönemde DİBS (Kesin Alım) net alımları 2 milyar 832,6 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yurt dışı yerleşik kişilerin 10 Mayıs haftasında DİBS (Ters Repo) alımları net 19,2 milyon dolar olurken, net DİBS (Teminat) ve DİBS (Ödünç) işlemi gerçekleşmedi.

Yabancılar, aynı dönemde 17,6 milyon dolar şirket borçlanma senetleri (ŞBS) alımı gerçekleştirdi.

Hisse Senedi Stokları Piyasa Değeri 40,3 Milyar Dolar Oldu

Yurt dışı yerleşiklerin hisse senedi piyasa stokları ise 10 Mayıs ile sona eren haftasında 40 milyar 382 milyon dolar oldu.

DİBS (Kesin Alım) stokları 6 milyar 796 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 695 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 2 milyar 423 milyon dolar olarak kaydedildi.

Şirket borçlanma senedi stokları ise 229,6 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Yabancı Yatırımcılar Borsa İstanbul'da Hisse Alımlarına Devam Etti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks