Borsa İstanbul

Yabancı Yatırımcılar 309,1 Milyon Dolarlık Hisse Aldı

May 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yabancı Yatırımcılar 309,1 Milyon Dolarlık Hisse Aldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre 3 Mayıs ile sona eren haftada yabancı yatırımcı Borsa İstanbul’da net 309,1 milyon dolarlık hisse senedi aldı.

Aynı dönemde yurt dışı yerleşik kişiler, 761,1 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS), 52,1 milyon dolarlık Şirket Borçlanma Senedi (ŞBS) alımı gerçekleştirdi.

Hisse Senedi Stokları 39,5 Milyar Dolar Oldu

Diğer yandan yurt dışı yerleşik kişilerin 3 Mayıs haftasında hisse senedi stokları 9 milyar 534 milyon dolara yükseldi. Bu rakam 26 Nisan haftasında 37 milyar 717 milyon dolardı.

Aynı dönemde yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS stoku 3 milyar 114 milyon dolardan 3 milyar 927 milyon dolara, ŞBS stokları 158 milyon dolardan 211 milyon dolara yükseldi.

Yabancı Yatırımcılar 309,1 Milyon Dolarlık Hisse Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim