Borsa Haberleri

Yabancı Yatırımcı, Yılın En Yüksek Hisse Alımını Gerçekleştirdi

Yabancı Yatırımcı, Yılın En Yüksek Hisse Alımını Gerçekleştirdi
Google News Icon Takip Et

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre yabancı yatırımcılar 5 haftalık hisse satışının ardından Borsa İstanbul’da alıma geçti.

Verilere göre 22 Mart ile sona eren haftada 428,8 milyon dolarlık net hisse alımı gerçekleştirdi. Söz konusu oran bu yılın en büyük hisse alımı olarak gerçekleşti. Yabancılar aynı dönemde 104 milyon dolarlık tahvil sattı.

Yurt dışı yerleşiklerin aynı hafta DİBS (Kesin Alım) net satımları 103,8 milyon dolar oldu. Yine aynı dönemde yabancıların DİBS (Ters Repo) satımları net 8,9 milyon dolar, net DİBS (Teminat) satımları 20,1 milyon dolar olarak kaydedildi.

Yurt dışı yerleşikler, 4,4 milyon dolarlık net şirket borçlanma senetleri aldı.

Yabancıların Hisse Senedi Stokları Piyasa Değeri 34,3 Milyar Dolar Oldu

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 34 milyar 36 milyon dolar oldu.

DİBS (Kesin Alım) stokları 2 milyar 219,6 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 726,6 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 1 milyar 658,2 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Şirket borçlanma senedi stokları 105,8 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT