Borsa Haberleri

Yabancı Yatırımcı Borsada Hisse Satmaya Devam Etti

Mart 21, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yabancı Yatırımcı Borsada Hisse Satmaya Devam Etti

Yurt dışı yerleşik kişiler 15 Mart ile sona eren haftada borsada hisse satışına devam etti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre söz konusu haftada yabancı yatırımcılar 155,9 milyon dolarlık net hisse satışı yaptı.

TCMB verilerine göre DİBS (Kesin Alım) net satımları 70,1 milyon dolar oldu. Yurt dışında yerleşiklerin DİBS (Ters Repo) satımları ise nette1,2 milyon dolar olarak kaydedildi.

15 Mart ile sona eren haftada şirket borçlanma senetleri alımları net 1,5 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Yabancıların Hisse Senedi Stoklarının Piyasa Değeri 32,4 Milyar TL Oldu

Yabancı yatırımcıların bahse konu dönemde hisse senedi stokları piyasa değeri 32 milyar 416 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS (Kesin Alım) stokları 2 milyar 332,9 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 743,4 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 1 milyar 679,5 milyon dolar oldu.

Şirket borçlanma senedi stokları ise 102,2 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks