Borsa İstanbul

Yabancı Yatırımcı, 6 Haftada 1,9 Milyar Dolarlık Hisse Sattı

Yabancı Yatırımcı, 6 Haftada 1,9 Milyar Dolarlık Hisse Sattı
Google News Icon Takip Et

Yabancı yatırımcıların Borsa İstanbul’daki hisse satışları satışları devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre 21 Haziran ile sona eren haftada yabancılar 158,3 milyon dolarlık hisse senedi satışı gerçekleştirdi. Söz konusu satışlar 2 hafta önce 542,7 milyon dolar, 14 Haziran’la sona eren haftada ise 439,2 milyon dolar seviyesindeydi.

Diğer yandan yabancıların Borsa İstanbul’daki hisse satışı 6. haftasına taşınırken, söz konusu 6 haftada toplam satışlar 1 milyar 930 milyon doları buldu.

Yabancı yatırımcıların hisse senedi stoku ise bir önceki hafta 40,3 milyar dolar seviyesindeyken, 21 Haziran haftasında 40,6 milyar dolara yükseldi.

13 Haftadır Tahvil Alıyorlar

Öte yandan yabancı yatırımcılar, 21 Haziran haftasında net 34,5 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) aldı. Böylece yabancılar tarihte ilk kez 13 hafta üst üste DİBS’te alım tarafında yer aldı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Cnbc-e