BIST Şirket Haberleri

Yabancı Oranı Sürekli Artan Hisseler

March 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yabancı Oranı Sürekli Artan Hisseler

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri yayımlandı.

Buna göre, yurt dışında yerleşik kişiler, 10 Mart haftasında net 53,5 milyon dolarlık hisse senedi, 56,2 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ve 500 bin dolarlık Şirket Borçlanma Senetleri (ŞBS) sattı.

Yurtdışında yerleşik kişilerin 3 Mart itibarıyla 26 milyar 381,5 milyon dolar olan hisse senedi stoku, 10 Mart’ta 27 milyar 495,7 milyon dolara çıktı.

Aynı dönemde yurtdışında yerleşik kişilerin DİBS stoku 1 milyar 382,9 milyon dolardan 1 milyar 307,1 milyon dolara, ŞBS stokları da 75,2 milyon dolardan 74,5 milyon dolara indi.

Günlük bazda yabancı oranı en çok artan hisseler;

Bülbüloğlu Vinç (BVSAN), SDT Uzay Ve Savunma Teknolojeleri (SDTTR) ve Tapdi Oksijen (TNZTP) iken, azalan hisseler ise; Avrupa Yatırım Holding (AVHOL), Mia Teknoloji (MIATK) ve Do & Co (DOCO) oldu.

Son günlerde yabancı oranı sürekli artan hisseler;

Anadolu Sigorta (ANSGR), Arçelik (ARCLK), ENKA İnşaat (ENKAI) Kontrolmatik (KONTR), Investco Holding (INVES) oldu.

Son günlerde yabancı oranı sürekli düşen hisseler;

Desa Deri (DESA), Gürsel Turizm (GRSEL), Çelebi Yer Hizmetleri (CLEBI), Koza Altın (KOZAL) ve Milpa (MIPAZ) oldu.

Yabancı Oranı Sürekli Artan Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı