Borsa Haberleri

Xpeng ve DiDi’den Stratejik Ortaklık: DiDi’nin Akıllı Araç Segmentini Satın Alacak

Ağustos 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Xpeng ve DiDi’den Stratejik Ortaklık: DiDi’nin Akıllı Araç Segmentini Satın Alacak

XPeng (XPEV), DiDi Global ile DiDi’nin akıllı araç kolunun satın alınmasını da içeren stratejik bir ortaklık yoluyla, akıllı elektrikli araçların (EV) ve teknolojilerin benimsenmesini hızlandırmayı amaçlıyor. 

Çinli elektrikli araç üreticisi 2024 yılında, şu anda MONA isimli bir proje altında geliştirilen yepyeni bir elektrikli araç markasını piyasaya sürmeyi planlıyor.

Plan basit: 150 bin Çin Renminbisi (yaklaşık 20 bin 500 dolar) fiyat aralığındaki kitlesel pazar segmentinde genişlemek ve segmentte akıllı EV’lerin ve teknolojilerinin benimsenmesini hızlandırmak için yeni markadan yararlanmak.

Yeni model ve marka, XPeng markalı ürünlerden ve ana markadan farklılaştırılacak. DiDi, MONA projesi için mobilite ekosisteminde destek sağlayacak ve şirkete ülke çapındaki paylaşımlı mobilite pazarına erişim sağlayacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti