Borsa Haberleri

XPeng, İlk Uçan Arabasını 2026’da Teslim Edecek

May 17, 2024 • 1 dakika okuma süresi
XPeng, İlk Uçan Arabasını 2026’da Teslim Edecek

Çinli elektrikli araç üreticisi Xpeng’in (XPEV) iştiraki Xpeng AeroHT, uçan arabasını 2026 yılında müşterilere teslim etmeyi hedeflediğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Xpeng AeroHT, içinde uçan iki kişilik elektrikli drone bulunan büyük bir pikap olan Land Aircraft Carrier’ı tanıtmıştı.

Xpeng’in eş başkanı Brian Gu, aracın bu yıl ön siparişe sunulacağını söyledi ve şirketin birimi 2026’da teslim etmeyi umduğunu sözlerine ekledi.

Gu, “Kendimize güvenmemizin nedeni, bunu şehir merkezlerinde değil, doğal alanlarda kullanılmak üzere tasarlıyor olmamız. İnsanların tüm karmaşık onayları almakla uğraşmadan uçmanın keyfini çıkarmasına olanak tanıyan uçan parklar ve uçan bölgeler oluşturmak için belediyelerle birlikte çalışacağız.” dedi.

Xpeng bu yıl uçan arabanın şu anda Çin havacılık düzenleyicisi ile bir sertifikasyon sürecinden geçtiğini de ekledi.

XPeng, İlk Uçan Arabasını 2026’da Teslim Edecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC