Borsa Haberleri

XPeng, 2025’te Uçan Arabalarını Teslim Edecek

January 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
XPeng, 2025’te Uçan Arabalarını Teslim Edecek

Çinli elektrikli araç şirketi Xpeng (XPEV) görünüşe göre hem karada hem de havada lider olmaya kararlı. 

Şirketin alt kuruluşu XPeng Aeroht, Las Vegas’ta düzenlenen CES teknoloji fuarında tanıttığı yeni “uçan arabası” için bu yılın sonlarına doğru siparişler almaya başlayacağını ve araç teslimlerine 2025 gibi erken bir tarihte başlayabileceğini açıkladı. 

Land Aircraft Carrier ismi verilen araç; düşük rakımda uçabilecek bir modül ile karada kullanılabilecek altı tekerlekli bir modül olmak üzere iki segmentten oluşuyor. 

Şirket, aracın ilk olarak Çin’de 140 bin dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağını ve müşterilerin ilk olarak aracı önceden belirlenen alanlarda uçurabileceğini söyledi. 

XPeng hisseleri, aracın tanıtımının ardından piyasa öncesi işlemlerde 3%’e yakın değer kazandı. 

XPeng, 2025’te Uçan Arabalarını Teslim Edecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: NikkeiAsia