Borsa Haberleri

Xiaomi, İlk Elektrikli Aracını Tanıttı

Aralık 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Xiaomi, İlk Elektrikli Aracını Tanıttı

Geçtiğimiz haftalarda elektrikli araç pazarına gireceği müjdesini veren Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi (XIACY), ilk aracını piyasaya tanıttı. Şirket tanıtımda, dünyanın en büyük beş araç üreticisinden biri olmayı hedeflediğini söyledi. 

Xiaomi’nin SU7 adı verilen aracın, şirketin popüler akıllı telefonlarında yer alan sistemi kullanması bekleniyor. Xiaomi’nin elektrikli araç sektöründe fiyat savaşlarına yol açan ciddi kapasite sıkıntıları ve zayıflayan talep döneminde yaptığı bu hamle için CEO Lei Jun oldukça umutlu.

Elektrikli araç planları kapsamında iddialı hedefler açıklayan CEO, “Porsche ve Tesla (TSLA) seviyesinde bir araç” inşa etmeyi planlıyor:

Önümüzdeki 15-20 yıl boyunca oldukça sıkı çalışarak dünyanın en büyük beş araç üreticisinden biri olacak ve Çin’in otomobil sektörünü güçlendireceğiz.

Diğer birçok teknoloji şirketi gibi Xiaomi de ana işini elektrikli araç segmentine doğru çeşitlendirmeye çalışıyor. Şirket önümüzdeki 10 yıl boyunca bu segmente 10 milyar dolar yatırım yapmayı ve Çin’in elektrikli araç pazarının yeni oyuncusu olmayı hedefliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti