Borsa Haberleri

WSTS: Yarı İletken Sektörü 2023’te Dip Yapacak, 2024’te Toparlanacak

June 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
WSTS: Yarı İletken Sektörü 2023’te Dip Yapacak, 2024’te Toparlanacak

Dünya Yarı İletken Ticaret İstatistikleri (WSTS), küresel yarı iletken sektörünün 2023’te çift haneli bir düşüş yaşamasını ancak 2024’te ise 11,8%’lik bir büyüme görmesini bekliyor. 

WSTS beklentilerine göre yarı iletken sektörü, artan enflasyon ve son pazarlardaki düşük talep sebebiyle bu yıl toplamda 10,3%’lük bir düşüşle 515 milyar dolara gerileyebilir. 

Küresel yarı iletken sektörünün 2024 yılında 576 milyar dolara ulaşacağı ve bellek segmentinde geçen yıla göre 40%’a yakın bir artış olmak üzere büyük bir toparlanma olacağı tahmin ediliyor.

WSTS: Yarı İletken Sektörü 2023’te Dip Yapacak, 2024’te Toparlanacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha