Borsa Haberleri

Wolfspeed’in Bilançosu Sonrası Yarı İletken Hisseleri Arttı

August 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Wolfspeed’in Bilançosu Sonrası Yarı İletken Hisseleri Arttı

Wolfspeed (WOLF), analist beklentilerini büyük oranda geride bırakan dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı ve hemen ardından yarı iletken çip hisseleri yükselişe geçti. Wolfspeed üzerinde satın alma derecesine sahip olan Citi analisti Amanda Scarnati, sonuçlara bağlı olarak fiyat hedefini yükseltti. Bu ayın başlarında Morgan Stanley, elektrikli araçlar için kilit bir alan olan silisyum karbür pazarında önemli bir paya sahip WOLF’un yukarı yönlü olabileceğini belirtti. Öte yandan Qualcomm (QCOM), 2018’de ayrıldığı sunucu pazarına yeniden girmek istediğini belirtti. Intel (INTC) hisseleri ise Çin’in yeni yasanın adil piyasa ilkelerini ihlal ettiğini söylemesinin ardından yükseldi. 

Wolfspeed Hisseleri Yaklaşık 30% Yükseldi

Yarı iletken şirketi Wolfspeed, perşembe günü analist beklentilerini aşan üç aylık raporlarını açıkladı. Bu açıklamanın ardından şirketin hisseleri yaklaşık 30% artarken diğer yarı iletken hisseleri de yükselişe geçti. Citi analisti Amanda Scarnati, şirketin çeyrekte “önemli bir rampa” ile karşılaştığını ve bu durumun gelir tahminlerinin 2,6 milyar dolar seviyesinden 30% ile 40% arasında daha yüksek olmasında etkili olduğunu söyledi. Ayrıca Scarnati, WOLF hisselerindeki fiyat hedefini 95 dolar seviyesinden 115 dolara yükseltti. 

Qualcomm Amazon’la Görüşmelerini Sürdürüyor

San Diego merkezli Qualcomm, 2018 yılında faaliyetlerini durdurduğu sunucu pazarına yeniden girmek istediğini belirten bir rapor yayınladı ve hemen akabinde şirketin hisseleri 2,5%’ten fazla yükseldi. Cristiano Amon liderliğindeki yonga üreticisi, Amazon (AMZN) da dâhil olmak üzere potansiyel müşterilerle görüşüyor. Amazon şu anda Intel, AMD (AMD) ve Nvidia (NVDA) birimlerinden gelen yongaları kullanıyor. Intel hisseleri, Çin Yarı İletken Endüstri Birliği Başkan Yardımcısı Yu Xiekang tarafından yapılan açıklamanın ardından 1%’den fazla artışla 36,22 dolar seviyesine yükseldi. Xiekang, “ABD’nin belirli ülkeleri hedef alan kısıtlayıcı eylemlerine kesinlikle karşıyız.” dedi. 

Wolfspeed’in Bilançosu Sonrası Yarı İletken Hisseleri Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı