Borsa Yorumları

Wolfe Research’ün Ekonomik Belirsizlikte Artış Beklediği Temettü Hisseleri

August 31, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Wolfe Research’ün Ekonomik Belirsizlikte Artış Beklediği Temettü Hisseleri

Ekonomik bir gerileme ihtimaline karşı hazırlanan yatırımcılar, Wolfe Research’e göre bu dönemde temettü ödeyen bazı isimlerin parladığını görebilir.

FED Başkanı Jerome Powell’ın geçen hafta merkez bankasının “gerektiği takdirde faiz oranlarını daha da yükseltmeye hazır olduğu” uyarısında bulunmasının ardından resesyon endişeleri yeniden gündeme geldi. 

📊 Wolfe, “Bu durumun hisseler, özellikle de ‘Muhteşem Yedili’ teknoloji isimleri ve diğer uzun vadeli varlıklar üzerinde aşağı yönlü baskı yaratması muhtemel. Bu ortamda, temettü stratejileri gibi defansif isimlerin daha iyi performans göstermesini bekliyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Şirkete göre yatırımcılar en yüksek getiri sağlayanların potansiyel temettü kesintilerinden endişe duyduklarından, yavaşlayan bir ekonomide bu daha da önemli.

Wolfe Research’ün bu ortamda gücünü korumasını beklediği 10 ismi aşağıda inceleyebilirsin:

  • CenterPoint Energy (CNP)
  • Chesapeake Energy (CHK)
  • Lockheed Martin (LMT)
  • Merck (MRK)
  • McDonald’s (MCD)
  • Colgate-Palmolive (CL)
  • Skyworks Solutions (SWKS)
  • Dell Technologies (DELL)
  • Union Pacific (UNP)
  • Sealed Air (SEE)

🔆 CenterPoint Energy, genel enerji sektöründeki görünüm bu yıl negatif olsa bile Wolfe’un listesinde yer aldı. Hisse, 2,7% temettü getirisi sunuyor

Temmuz ayında CenterPoint, ikinci çeyrek için 1,88 milyar dolar gelirle hisse başına 0,28 dolarlık düzeltilmiş kâr açıkladı. Şirket, analistlerin hisse başına 0,27 dolar kâr ve 1,87 milyar dolar gelir beklentilerini hafif aştı.

CenterPoint’i takip eden 16 analistten 10’u şirketi “AL” ya da “GÜÇLÜ AL” olarak değerlendiriyor. Wall Street, konsensüs hedef fiyatına göre CNP’de 16%’lık bir artış bekliyor.

🧑‍💻 Her ne kadar teknoloji hisselerindeki ralli bazı yatırımcılarda endişeler yaratsa da belirli teknoloji isimleri listede kendine yer bulmuş. Yaklaşık 2,5% temettü getirisi ödeyen Skyworks Solutions da buna bir örnek. 

Bu ayın başlarında Piper Sandler’dan Harsh Kumar, yarı iletken hissesine yönelik 12 aylık ortalama hedef fiyatını 107 dolardan 125 dolara yükseltti. Analist, şirketin “Android müşterilerindeki fazla envanteri yönetirken sağlam bir uygulama” olduğuna işaret etti.

Skyworks, mali üçüncü çeyrek için hisse başına 1,73 dolar düzeltilmiş kâr açıkladı ve analistlerin 1,67 dolarlık beklentisini aştı. Şirket ayrıca üç aylık temettüsünü 10% artırarak hisse başına 0,68 dolara yükseltti. 

Skyworks’ü takip eden analistlerin yaklaşık 44%’ü şirkete “AL” veya “GÜÇLÜ AL” notu veriyor. Skyworks’ün konsensüs hedef fiyatı da hissede 12%’lik bir artışa işaret ediyor. 

🍔 Wall Street analistlerinin 74%’ünün “AL” veya “GÜÇLÜ AL” dediği fast-food devi McDonald’s (MCD) da listede yer aldı. Hisse, 2,1%’lik bir temettü getirisi sağlıyor. 

Stifel analisti Chris O’Cull, McDonald’s bilançosunu açıkladıktan sonra hisseye yönelik 12 aylık ortalama hedef fiyatını 300 dolardan 315 dolara yükseltti.

Wolfe Research’ün Ekonomik Belirsizlikte Artış Beklediği Temettü Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC