Borsa Yorumları

Wolfe Research’e Göre Bu Hisseler Yüksek Performans Göstermeye Hazırlanıyor

May 14, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Wolfe Research’e Göre Bu Hisseler Yüksek Performans Göstermeye Hazırlanıyor

Süregelen yapışkan enflasyon ve Fed’in faiz oranlarını ne zaman düşüreceğine dair devam eden endişeler, hisselerin önündeki ana engeller olmaya devam ediyor.

Ancak merkez bankasından gelen Fed’in bir sonraki hamlesinin faiz artırımı olmayacağı yönündeki yorumlar nedeniyle borsalar son günlerde hareketlendi. Genel olarak beklenenden daha iyi sonuçların görüldüğü ilk çeyrek bilançoları ve yumuşak işgücü piyasası verileri de yatırımcıların daha iyimser olmasına yardımcı oldu.

Bu çerçevede Wolfe Research, yatırımcıların hâlâ sıkıntılı olan makroekonomik zeminde yol almalarına yardımcı olabilecek bazı hisseler öneriyor.

Wolfe Research’ten Chris Senyek, “En sevdiğimiz temettü stratejilerinden biri, (1) yüksek temettü büyümesi ve (2) yüksek serbest nakit akışı getirisinin güçlü bir kombinasyonuna sahip şirketlere yatırım yapmaktır.” diyor.

Senyek, bu strateji kapsamında aşağıda seçtiği hisse koleksiyonunun, tarihsel olarak yıllık yaklaşık 500 baz puan daha iyi performans gösterdiğini belirtiyor:

  • Constellation Energy (CEG)
  • HP (HPQ)
  • CVS Health (CVS)
  • Cigna (CI)
  •  Johnson & Johnson (JNJ)
  • eBay (EBAY)
  • Twenty-First Century Fox (FOXA)
  • Vistra Energy (VST)

🧼 Listede yer alan sağlık devi Johnson & Johnson, 2024 yılında şimdiye kadar 4%’ün üzerinde değer kaybetti ancak hissenin temettüsü, son 12 ayda 58% arttı.

Şirket, medikal cihaz satışlarındaki artış nedeniyle en son bilançosunda Wall Street tahminlerini aştı. Johnson & Johnson ayrıca mayıs ayının başlarında, talk pudrasının yumurtalık kanserine neden olduğu iddialarına bağlı olarak ABD’de devam eden tüm davaları çözmek için 6,5 milyar dolar harcayacağını söyledi.

💻 HP de listeye giren isimlerden biri oldu. Kişisel bilgisayar şirketinin hisseleri, bu yıl şimdiye kadar 1,2% düştü. Ancak şirket, 2024 tam yıl serbest nakit akışı getirisinin 9% olmasının yanı sıra, son 12 ayda temettüsünü 5% artırdı.

Şirket, ikinci çeyrek mali sonuçlarını 29 Mayıs’ta açıklayacak. Ocak ayında HP CEO’su Enrique Lores, yapay zekâ da dahil olmak üzere masaüstü bilgisayarlara olan talebi artırmaya yardımcı olacak “önemli destekler” gördüğünü söylemişti.

⚡ Constellation Energy de 2024’te 85%’in üzerinde ralli yaptı ve son 12 ayda temettüsünü iki katına çıkardı.

Elektrik enerjisi ve doğal gaz sağlayıcısı geçen haftaki bilançosunda güçlü sonuçlar açıklamanın yanı sıra tüm yıl beklentilerini yineledi. Yöneticiler, 9 Mayıs’taki bilançosunda, Constellation’ın ilk çeyrek boyunca uyguladığı 500 milyon dolarlık programa ek olarak 1 milyar dolarlık ek hisse geri alımına izin verdiğini açıklamıştı.

ABD’de nükleer enerji üretimini arttırmak isteyen şirket, önümüzdeki yıllar için artan elektrik talebini karşılama çabalarında da kritik bir oyuncu olarak görülüyor.

Wolfe Research’e Göre Bu Hisseler Yüksek Performans Göstermeye Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC