Borsa Yorumları

Wolfe Research, Bu Hisselerde Bilanço Rallisi Bekliyor

Wolfe Research, Bu Hisselerde Bilanço Rallisi Bekliyor
Google News Icon Takip Et

Wolfe Research’e göre, çok yüksek fiyatlardan işlem gören çok sayıda hisse arasında bazı gizli cevherler var.

Geçen sonbahardan bu yana hız kaybetmeden devam eden teknoloji öncülüğündeki ralli, hisse piyasasını adeta atmosferin dışına yükseltti. Yapay zekâyla ilişkili olan isimler sayesinde birçok teknoloji hissesi, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın seyrediyor. Nvidia’nın henüz yılın ilk üç ayı bitmeden 78% yükselmesi buna büyük bir örnek. 

Ancak bazı yatırımcılar için bu yüksek değerlemeler endişe kaynağı olabiliyor ve yeni bir varlık balonunun başlangıcına işaret ediyor.

Yine de tüm umutlar henüz solmadı. Wolfe Research’e göre, piyasanın son dönemdeki yükselişine rağmen hâlâ cazip seviyelerde işlem gören bazı hisseler var.

Araştırma şirketi kısa süre önce yayınladığı bir notta, güçlü kazançlara ve bilançolara sahip en değerli şirketler listesini açıkladı. Tabii hisselerin listede yer alabilmesi için bazı kriterleri karşılaması gerekiyor. 

  • Ford Motor (F)
  • Alliance Resource Partners (ARLP)
  • Star Bulk Carriers (SBLK)
  • The Buckle (BKE)
  • Cousins Properties (CUZ)
  • Northern Oil and Gas (NOG)
  • Healthcare Realty Trust (HR)

🚙 Yaklaşık 5% temettü getirisiyle otomobil üreticisi Ford Motor, değer listesindeki isimlerden biriydi. Wolfe’a göre şirketin 2024 serbest nakit akışı getirisinin 4% civarında olduğu tahmin ediliyor.

Bu yıl 1%’in biraz altında değer kaybederek şimdiye kadar yatay seyreden şirket, geçen ay Wall Street’in dördüncü çeyrek beklentilerini aştı ve 2024 için güçlü bir öngörü yayınladı.

🚢 Deniz taşımacılığı hissesi Star Bulk Carriers da listeye girdi. FactSet’e göre şirket dördüncü çeyrekte analistlerin beklentilerinin üzerinde gelir elde etti ve hisse başına 0,45 dolarlık temettü açıkladı. 2024’te yaklaşık 12% artış gösteren hisse, 6% temettü getirisi ödüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC