Kripto Para Haberleri

WisdomTree ve 21Shares, Londra Borsası’nda Kripto Ürünleri Sunacak

May 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
WisdomTree ve 21Shares, Londra Borsası’nda Kripto Ürünleri Sunacak

WisdomTree (WT) ve 21Shares, İngiltere’nin mali düzenleyicisinden yeşil ışık aldıktan sonra yaptıkları açıklamada, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda kripto paralarla desteklenen borsada işlem gören ürünler (ETP’ler) listeleyeceklerini söyledi.

İngiltere’de bir ilk olması planlanan listelemeler, İngiltere Finansal Davranış Otoritesi’nin (FCA) mart ayında profesyonel yatırımcılar için “cETNs” – kripto varlık destekli borsa yatırım senetleri – olarak adlandırdığı ürünlerin piyasaya sürülmesini onaylamasının ardından geldi.

Düzenleyiciler riskler konusunda uyarıda bulunsa da yatırımcılar ETP’ler aracılığıyla giderek daha fazla kripto para satın alınıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ocak ayında Bitcoin borsa yatırım fonlarını (ETF) onaylamasının ardından Bitcoin’in fiyatı değer kazanmıştı. SEC’nin piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether için de benzer bir ürünü onaylayacağı beklentisiyle kripto para birimleri son günlerde yeniden ivme kazandı.

Varlık yöneticisi WisdomTree yaptığı açıklamada, listelenmelerinin 28 Mayıs’ta gerçekleşmesinin beklendiğini belirterek, kripto ETP’lerinin FCA tarafından onaylanmasını sağlayan “ilk ihraççılar arasında” olduğunu da sözlerine ekledi.

WisdomTree ve 21Shares, Londra Borsası’nda Kripto Ürünleri Sunacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters