Yeni Halka Arzlar ve Halka Arz Takvimi

Wilson Raketlerinin Üreticisi Amer Sports Halka Arz Olmaya Hazırlanıyor

Ocak 17, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Wilson Raketlerinin Üreticisi Amer Sports Halka Arz Olmaya Hazırlanıyor

Tenis dünyasının en popüler markası Wilson tenis raketlerinin üreticisi Amer Sports, ocak ayının sonunda 1 milyar dolarlık bir halka arz planlıyor. 

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdğı haberine göre, Anta Sport liderliğindeki bir Çin konsorsiyumuna ait olan Amer Sport, bu ayın başlarında halka arz başvurusunu tamamladı. 

Kaynaklara göre şirket, halka arzda 1 milyar dolar fon toplamayı ve Amerts Sport değerlemesini 10 milyar dolara taşımayı hedefliyor. Şirket, bu ayın sonunda listelenmeyi amaçlıyor. 

Şirket, 30 Eylül’de sona eren dokuz aylık dönemde gelirlerini yıllık bazda 2,35 milyar dolardan 3,05 milyar dolara taşıdığını açıklamıştı. 

Amer Sports’un 1 milyar dolarlık halka arzı, ekim ayında halka arz olan ve 1,48 milyar dolar fon toplayan Birkenstock’tan (BIRK) bu yana en büyük halka arz olabilir. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti