Borsa Haberleri

WhatsApp Sonunda Meta’ya Para Kazandıracak Mı?

WhatsApp Sonunda Meta’ya Para Kazandıracak Mı?
Google News Icon Takip Et

İlk toplu işten çıkarmaların ardından mali durumuyla ilgili endişeleri gidermeye çalışan Meta Platforms (META) CEO’su Mark Zuckerberg perşembe günü yaptığı açıklamada, satışlardaki bir sonraki büyüme dalgasını WhatsApp ve Messenger’ın yönlendireceğini ifade etti.

● Meta’nın 11 bin çalışanı işten çıkaracağını açıklamasından bir hafta sonra şirket genelinde yapılan bir toplantıda konuya ilişkin soruları yanıtlayan Zuckerberg, her iki mesajlaşma uygulamasını da reklam devleri Facebook ve Instagram’a kıyasla “paraya dönüşmesi zaman isteyen” platformlar olarak nitelendirdi.

● Zuckerberg, “Metaverse gibi çok uzun vadeli fırsatlardan fazlasıyla bahsediyoruz. Ancak gerçek şu ki, şirketimizin bir sonraki temel direği muhtemelen iş mesajlaşması olacak. O yüzden WhatsApp ve Messenger’dan daha fazla gelir elde etme yönünde çalışmalarımız devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Meta, perşembe günü Brezilya’da duyurulan yeni özellik de dahil olmak üzere, bazı tüketicilerin sohbet uygulamaları üzerinden satıcılarla konuşmasına ve işlem yapmasına olanak tanıyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters