Borsa Haberleri

WeWork İflas Başvurusuna Hazırlanıyor

November 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
WeWork İflas Başvurusuna Hazırlanıyor

Büyük bir borç yığını ve ağır zararlarla mücadele eden WeWork (WE) önümüzdeki hafta kadar erken bir tarihte iflas başvurusunda bulunmayı planlıyor.

WSJ’nin konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberine göre New York merkezli esnek çalışma alanı sağlayıcısı WeWork, New Jersey’de 11. Bölüm başvurusunda bulunmayı planlıyor.

SoftBank Group destekli WeWork, dün borçlarının bir kısmının ödemelerinin geçici olarak ertelenmesi için alacaklılarla bir anlaşma yaptığını ve ödemesiz dönemin sona ermek üzere olduğunu söyledi.

Artan borçlanma maliyetlerinin ticari gayrimenkul sektörüne zarar verdiği bir dönemde, şirketin haziran sonu itibariyle 2,9 milyar dolar net uzun vadeli borcu ve 13 milyar dolardan fazla uzun vadeli kiralaması bulunuyordu.

WeWork’ün iflas başvurusunda bulunması, 2019 yılında 47 milyar dolar değer biçilen şirket için talihin çarpıcı bir şekilde tersine dönmesi ve yatırımcı SoftBank için milyarlarca dolarlık zarar anlamına gelecek.

WeWork İflas Başvurusuna Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters