Borsa Haberleri

WestRock, Smurfit Kappa ile Birleşmeye Hazırlanıyor

WestRock, Smurfit Kappa ile Birleşmeye Hazırlanıyor
Google News Icon Takip Et

WestRock’ın (WRK) Avrupalı Smurfit Kappa ile birleşme görüşmeleri yaptığı gelişmelerinin ardından hisse açılış öncesinde 10% yükseldi. 

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, yaklaşık 20 milyar dolar değerinde küresel bir kağıt ve ambalaj şirketi oluşturması beklenen anlaşma önümüzdeki hafta açıklanabilir.

WestRock 8,2 milyar dolar piyasa değerine sahipken, Smurfit Kappa’nın piyasa değeri 10,5 milyar dolar seviyesinde.

Potansiyel kağıt anlaşması, Smurfit Kappa’nın 2018 yılında International Paper’dan (IP) gelen 10,7 milyar dolarlık teklifi reddetmesinin ardından geldi.

ABD’nin en büyük konteyner kartonu üreticilerinden biri olan WestRock, en son 2018 yılında büyük bir satın alma gerçekleştirmiş ve Kaptone Paper and Packaging’i yaklaşık 3,5 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla satın almıştı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha