Borsa Haberleri

Western Alliance’ın Olumlu Haberleriyle Banka Hisseleri Yükseldi

May 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Western Alliance’ın Olumlu Haberleriyle Banka Hisseleri Yükseldi

Mart ayındaki banka iflaslarından bu yana zorlu günler geçiren bölgesel banka hisseleri, Western Alliance’dan (WAL) gelen güzel haberlerle rahat bir nefes aldı. 

Western Alliance, ikinci çeyrek başlangıcından bu yana mevduatlarının 2 milyar doların üzerinde arttığını açıkladı ve Jefferies analisti Casey Haire’e göre bu gelişme, bankanın mevduat istikrarını doğrular nitelikte. 

Haire, “Bu açıklama WAL’ın sektördeki karmaşadan kendisini uzaklaştırdığının bir göstergesi ve piyasa tarafından da olumlu bir şekilde karşılanacaktır.” yorumunu yapıyor. 

Açıklamanın ardından WAL hissesi, açılışta 11% ralli yaparken, PacWest (PACW) 9,4% ve Metropolitan Bank Holding (MCB) de 7,8% yükseldi. 

Daha büyük bölgesel bankacılık hisselerinde de benzer bir seyir görüldü. KeyCorp (KEY) 4,2%, New York Community Bancorp (NYCB) 4,4%, Comerica (CMA) 3,2%, Truist Financial (TFC) 2,5% ve Huntington Bancshares (HBAN) 2,3% değer kazandı. 

Western Alliance’ın Olumlu Haberleriyle Banka Hisseleri Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha