Al Sinyali Veren Hisseler

Wells Fargo’nun Bankacılık Favorileri: Biri 50% Ralli Yapabilir

April 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wells Fargo’nun Bankacılık Favorileri: Biri 50% Ralli Yapabilir

Wells Fargo’ya göre çeşitli bölgesel bankalardaki sermaye akışı eksikliği, sektörde yatırımcılara büyük kazançlar sağlayabilecek bazı hisseler olduğunu gösteriyor. 

Wells Fargo analistleri Jared Shaw ve Timur Braziler’ın yatırımcısına kazandırabilecek favori bankacılık hisseleri Banc of California (BANC), East West Bancorp (EWBC) ve FNB (FNB). 

Analistlerin en çok artış beklediği şirket olan Banc of California hissesi için Wells Fargo 18 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirlemiş. Bu da, hissenin 50% artabileceğinin bir işareti. 

Banc of California, Wells Fargo’ya göre Silicon Valley Bank çöküşü ve mevduat sahiplerinin çoğunu kaybeden First Republic gibi bazı Kaliforniyalı bankaların yaşadığı zorluklardan faydalanabilir. 

FNB hissesi için 27% artış bekleyen analistler, bankanın tedbirli yaklaşımının yatırımcılara güven vereceğini düşünüyor. 

Analist Jared Shaw, tüketici ağırlıklı mevduat tabanındaki sağlam seyre paralel olarak çeşitliliğin FNB’nin birinci çeyrek bilançosuna yansıdığını belirtiyor. Shaw, “FNB’nin hala gelenekselci bir yaklaşımla yönetildiğini düşünüyoruz, bu da ekonomik durgunluk döneminde bankanın ayakta kalabileceğinin bir göstergesi.” diyor. 

East West’in 85 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını 80 dolara indiren analistler, bunun arkasındaki sebebin yavaşlayan büyüme olduğunu belirtiyor. 

Wells Fargo’nun Bankacılık Favorileri: Biri 50% Ralli Yapabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC