Borsa Yorumları

Wells Fargo Hangi Hisseye “AL” Notu Verdi?

November 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Wells Fargo Hangi Hisseye “AL” Notu Verdi?

Wells Fargo’ya göre bu zor yılın ardından Oscar Health (OSCR) büyük kazançlar sağlamaya hazır.

Hisse senediyle ilgili notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesinden “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükselten analist Stephen Baxter, 2022’deki 63%’lük değer kaybı sonrasında sağlık sigortası şirketinin eğiliminin “olumlu” olduğunu belirtmesine rağmen fiyat hedefini aşağıya çekti.

Baxter salı günü yazdığı bir bilgilendirme notunda, “Gelen sonuçların aralığı hâlâ geniş olsa da, yılbaşından bugüne kadar süren önemli performans düşüklüğünün ardından risk/kazanç oranının yukarı yöne döndüğüne inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Oscar Health hisseleri, yatırımcıların artan faiz oranları ve yüksek enflasyondan olumsuz etkilenen, kâr getirmeyen hisseleri elden çıkarmaları nedeniyle bu yıl baskı altında kaldı.

Analistin toplam kârlılığa 2024’te ulaşmaya çalışan sağlık sigortası şirketinin görünümünü yine de olumlu bulmasının birkaç nedeni var.

Yazıya göre Oscar Health, tüketicilere cazip gelen ve rakiplerinin büyük çoğunluğuna kıyasla daha ucuz bir üyelik planı sunuyor. Oscar Health’in son dönemde 120 milyon dolarlık bir tasarruf hedefi belirlediği ve bunun analist tarafından da olumlu bulunduğu ifade edildi.

Baxter, “Düşük büyüme hızı, marj/medikal kayıp oranı (MLR) düzeltmesine bağlı fiyatlama ve idari giderlere yönelik odaklanmanın artması gibi faktörler göz önüne alındığında, şirketin 2023 sağlık planı kârlılık hedefi ve 2024 toplam şirket kârlılığının (düzeltilmiş FAVÖK değerine göre ölçülür) gerçekleştirilebilir olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Analist hedef fiyatını 8 dolardan 4 dolara düşürdü. Hisse yine de son kapanış rakamı olan 2,89 dolar seviyesine göre 38% yükselme potansiyeline sahip.

Wells Fargo Hangi Hisseye “AL” Notu Verdi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC