Borsa Haberleri

Wells Fargo Güçlü Bilançosuyla Ralli Yaptı

Wells Fargo Güçlü Bilançosuyla Ralli Yaptı
Google News Icon Takip Et

Banka bilançoları arasında merakla beklenen isimlerinden Wells Fargo’nun (WFC) üçüncü çeyrek finansal rakamları, analist beklentilerini büyük bir farkla aştı ve hisse, piyasa öncesi işlemlerde 2,5%’in üzerinde yükseldi. 

Banka, yılın üçüncü çeyreğinde 5,7 milyar dolar, veya hisse başına 1,48 dolar kâr açıkladı. Bu rakam, analistlerin 1,24 dolarlık hisse başına kâr beklentisi ve geçen yılın aynı dönemindeki 3,5 milyar dolar veya hisse başına 0,86 dolar kâr seviyesinin oldukça üzerinde geldi. 

Bu dönemde Wells Fargo, 20 milyar dolarlık gelir beklentilerini de aşarak 20,8 milyar dolar gelir açıkladı. Bankanın gelirleri, geçen yılın aynı çeyrek döneminde 19,5 milyar dolardı. 

CEO Charlie Scharf bilanço açıklamasında “Bir yıl öncesine göre gelir artışımız, daha yüksek oranlardan ve işletmelerimize yaptığımız yatırımlardan yararlandığımız için hem daha yüksek net faiz gelirini hem de faiz dışı geliri içeriyor. Giderler, daha düşük faaliyet zararları nedeniyle bir yıl öncesine göre azaldı.” yorumunu yaptı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch