Borsa Haberleri

Wells Fargo: FED’in Faiz Molası, Dot-Com’a Benzer Bir Artışa Yol Açacak

June 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Wells Fargo: FED’in Faiz Molası, Dot-Com’a Benzer Bir Artışa Yol Açacak

Wells Fargo’ya göre, halihazırda ralli döneminde olana piyasanın önünde hala hareket alanı var ve FED faiz oranlarını en az bir puan artırana kadar dot-com dönemine benzer bir artış eğilimi görebilir. 

Analist Chris Harvey, “S&P 500’ün yılsonu hedefimiz olan 4.200’ü aşmasının yanı sıra 4.420’lik ‘yumuşak iniş’ hedefimizi (20% olasılıkla) aşmasıyla yeniden 1999/2000 dönemine dönüyoruz.” diyor ve bu durumun resesyonla sonuçlanabileceği uyarısını yapıyor. 

FED’in faiz artış döngüsünü faizleri sabit bırakarak verdiği molanın “halihazırda yüksek değerdeki yapay zekâ sektörünü bir üst düzeye taşıyacağını” belirtiyor. 

📈 Artan artana: Bu yıl S&P 500 16% değer kazandı. Tabii bu yükselişe ise en çok katkıyı 200%’lük dev artışıyla Nvidia (NVDA) yaptı. Nvidia’yı ise 50% ile Apple (AAPL), 45% ile Microsoft (MSFT) ve 40% ile Alphabet (GOOGL) izledi.

Wells Fargo: FED’in Faiz Molası, Dot-Com’a Benzer Bir Artışa Yol Açacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha