Borsa Haberleri

Wells Fargo Beklentileri Aştı Ama Faiz Gelirleri Düştü

April 12, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Wells Fargo Beklentileri Aştı Ama Faiz Gelirleri Düştü

ABD’li banka Wells Fargo’nun (WFC) ilk çeyrek bilançosunda beklentileri aşan gelir ve kârı, gerileyen faiz gelirlerini gölgelemeye yetmedi. 

Wells, yüksek faiz oranlarının fonlama maliyetleri üzerindeki etkisi ve müşterilerin daha yüksek getirili mevduat ürünlerine yönelmesi nedeniyle, net faiz gelirinin bu çeyrekte 8% azaldığını açıkladı.

Öte yandan bankanın ilk çeyrekteki gelirleri 20,86 milyar dolarla konsensüsün hafif üzerinde gelirken, net kârı da geçen yılın aynı döneminde 4,99 milyar dolar seviyesinden 4,62 milyar dolara geriledi. Düzeltilmiş hisse başına kâr ise 1,11 dolarlık analist beklentisinin üzerinde, 1,26 dolar oldu. 

Wells Fargo CEO’su Charlie Scharf “Sağlam ilk çeyrek sonuçlarımız, finansal performansımızı iyileştirmek ve çeşitlendirmek için kaydetmeye devam ettiğimiz ilerlemeyi göstermektedir. Franchise genelinde yaptığımız yatırımlar, faiz dışı gelirdeki artışın net faiz gelirinde beklenen düşüşü fazlasıyla telafi etmesiyle, dördüncü çeyreğe kıyasla daha yüksek gelire katkıda bulundu.” ifadelerini kullandı.

Wells Fargo Beklentileri Aştı Ama Faiz Gelirleri Düştü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Wells Fargo