Borsa Haberleri

Wells Fargo, Beklentileri Aşan Bilançosuyla Yükseldi

Temmuz 14, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Wells Fargo, Beklentileri Aşan Bilançosuyla Yükseldi

Mart ayında bankacılık sektöründeki çalkantıların ardından finansal performansını korumayı başaran Wells Fargo (WFC), yılın ikinci çeyreğinde Wall Street’in bilanço beklentilerini aşarak açılış öncesinde yükseldi. 

Bankanın yılın ikinci çeyreğinde hisse başına kârı, analistlerin 1,16 dolarlık beklentisini aşarak 1,25 dolar oldu. Ayrıca Wells Fargo’nun gelirleri de 20,12 milyar dolarlık beklentinin üzerinde, 20,53 milyar dolara olarak açıklandı. 

Wells Fargo, geçen yılın aynı çeyreğinde 3,1 milyar dolar olaran net kazancını da bu yıl 4,9 milyar dolara taşıdı. 

Bankanın bilançosundaki bu artışı yüksek faiz oranları destekledi desek yanlış olmaz. Şirket net faiz geliri yıllık bazda 23% artışla 13,2 milyar dolara yükseldi. 

Öte yandan yılın geri kalanında net faiz geliri beklentisini de yükselten Wells Fargo 2023’ün tamamı için 10% olan net faiz geliri beklentisini 14%’e yükseltti. 

Şirket hisseleri, açılış öncesinde 1%’in üzerinde değer kazandı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti