Amazon

Wells Fargo, Amazon ve Uber Hisselerinde Artış Bekliyor

June 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wells Fargo, Amazon ve Uber Hisselerinde Artış Bekliyor

Wells Fargo, piyasa değeri yüksek bazı şirketleri izlemeye başladı ve bu hisseler arasında en çok Amazon (AMZN) ve Uber Technologies (UBER) öne çıkıyor. 

Banka, “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu verdiği ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 159 dolar olarak belirlediği Amazon’un perakende kârının 2025’te yeniden 2019 düzeylerine döneceğini düşünüyor. 

Analist Ken Gawrelski, “Amazon Web Services (AWS) büyüklüğünün ağustos ayında olumlu yönde etkilenmesini, müşteri harcamalarının rasyonelleştirilmesini ve aralık ayında yıllık 15% artış bekliyoruz. Vergi, faiz ve amortisman öncesi kârının (FAVÖK) da 2024 ve 2025’te sırasıyla 19% ve 10% yükseleceğini tahmin ediyoruz.” yorumun yapıyor. 

Uber’e de 50 dolar 12 aylık ortalama hedef fiyatı ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu veren Gawrelski, “Uluslararası rakiplerin, düzenleyici sorunlar veya düşük özel şirket finansman ortamı nedeniyle daha da geri çekileceğine inanıyoruz.” diyor.

Herkes favori olamaz: Amazon ve Uber’in yanı sıra Wells Fargo, Meta Platforms (META), Alphabet, (GOOGL), Pinterest (PINS), Snap (SNAP), eBay (EBAY), Lyft (LYFT) ve DoorDash’e (DASH) “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu vermiş. 

Airbnb (ABNB), Etsy (ETSY), Booking Holdings (BKNG) ve Expedia (EXPE) da “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” ile bankanın en düşük notunu alan şirketler. 

Wells Fargo, Amazon ve Uber Hisselerinde Artış Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha