Borsa Haberleri

Wedbush, Zayıf Bilançosuna Rağmen Roblox’a Güveniyor

Wedbush, Zayıf Bilançosuna Rağmen Roblox’a Güveniyor
Google News Icon Takip Et

Wedbush, Roblox’un (RBLX) hayal kırıklığı yaratan ikinci çeyrek bilançosuna rağmen şirkete yönelik inancını koruyor. 

Şirket oyun hisselerinin “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti ve RBLX’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını 37 dolar olarak belirledi. Wedbush’un bu tahmini, şirket hissesinde 25,6%’nın üzerinde bir artış anlamına geliyor. 

Roblox ‘un bilançosu, Wall Street tahminlerinin oldukça altında kaldı ve şirket hissesi gün 20%’nin üzerinde değer kaybetti. Ancak şirket, günlük aktif kullanıcı sayısının yıllık bazda 25% arttığını açıkladı. 

Analist Nick McKay, şirket rakamlarının tahminlerin altında kalmasını “veri izleyicilere, mevsimselliğe ve inatçılığa” bağladı ve şirketin uzun vadeli görünümüne ilişkin inancını yineledi.

McKay, “Bununla birlikte Roblox, kullanıcı tabanı büyüklüğü, yeni ürünleri ve kâr yaklaşımını yeniden gözden geçirme potansiyeli dikkate alındığında, kapsamımızdaki video oyunu isimleri arasında en cazip büyüme yörüngesine sahip.” dedi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC