Borsa Haberleri

Wedbush, Microsoft’un Hedef Fiyatını Yükseltti

Mart 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Wedbush, Microsoft’un Hedef Fiyatını Yükseltti

Wedbush Securities, Microsoft’un (MSFT) yapay zekâ becerilerine ilişkin “giderek güçlenen” görünüme atıfta bulunarak, teknoloji devinin hedef fiyatını yükseltti.

Analist Dan Ives, “Özetle, üretici yapay zekâ ve Copilot faaliyetlerinin benimsenmesinde bir hızlanma görüyoruz. Bu da Satya Nadella ve çalışanları için daha fazla Azure bulut anlaşması akışını katalize ediyor ve yapay zekâ kullanım senaryoları kurumsal ortamda patladıkça önümüzdeki 6 ile 12 ay içinde büyük bir ivme kazanıyor.” diyor. 

Ives, Microsoft için hedef fiyatını 475 dolardan 500 dolara yükseltti ve “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korudu.

İleriye dönük olarak Ives, Microsoft’un kurulu tabanının 70%’inden fazlasının, önceki tahmin olan 60%’tan daha yüksek bir oranda yapay zekâ odaklı işlevlere geçeceğine inanıyor. 

2025 mali yılı, önümüzdeki üç ile altı ay içinde fiyatlandırma, müşteriler ve kullanım senaryolarına dayalı olarak yapay zekâ büyümesi için “gerçek bir dönüm yılı” olarak görülüyor.

Ives, bu sayede Microsoft’un 2025 mali yılına kadar 20 milyar ile 30 milyar dolar daha gelir artışı sağlayabileceğini söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti